Arti Hajdari rikthehet tek Prizreni - Gazeta Express
string(35) "arti-hajdari-rikthehet-tek-prizreni"

Basketboll

Gazeta Express

15/11/2023 13:56

Arti Hajdari rikthehet tek Prizreni

Basketboll

Gazeta Express

15/11/2023 13:56

Arti Hajdari është rikthyer tek Proton Cable Prizreni.

Pas eksperiencës së suksesshme në KB Peja dhe asaj të shkurtër në Sigal Prishtina, basketbollisti vendosi të rikthehet në Prizren.

Lexo Edhe:

Përkohësisht, ai do të huazohet në Shqipëri tek Teuta, ndërsa në dhjetor do të bëhet pjesë e Prizrenit.

” 🌟 MVP IS COMING 🏡 🔥 ARTI HAJDARI RIKTHEHET NË KB PROTON CABLE PRIZRENI ⚪️⚫️Shumë dëshira, një zgjedhje!Arti Hajdari pas një edicioni është rikthyer sërish në skuadrën që luajti për dy edicione.Arti është duke stërvitur me ekipin ndërsa kemi huazuar në kampionatin e Shqipërisë tek skuadra e Durrësit, Teuta të cilët edhe i falenderojm për mundësin e transferimit dhe trajtimin e Artit. Nga fillimi i muajit Dhjetor, Arti do fillon zyrtarisht t’i mbroj ngjyrat bardh e zi.Ju rikujtojm se Arti Hajdari ka qenë mvp i finales së Superkupës të fituar, kampion i stinorit të rregullt 2020-21.Welcome back Arti in #Oneteam” ka shkruar klubi prizrenas. /Gazeta Express/