Ana dhe Arta Kabashi sjellin befasinë për 111 vjetorin e pavarësisë - Gazeta Express
string(67) "ana-dhe-arta-kabashi-sjellin-befasine-per-111-vjetorin-e-pavaresise"

Muzike

Gazeta Express

28/11/2023 20:18

Ana dhe Arta Kabashi sjellin befasinë për 111 vjetorin e pavarësisë

Muzike

Gazeta Express

28/11/2023 20:18

Përvjetori i 111 i shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë sjell edhe këngë me frymë kombëtare. E tillë është edhe kënga e Ana dhe Arta Kabashit që është promovuar sonte

Një këngë me motive patriotike por me ritme moderne është sjell sot për publikun  shqiptar.

Lexo Edhe:

Motrat Ana dhe Arta Kabashi e kanë lansuar këngën “Jena shqipe” para dy ore dhe kënga ka marrë komente pozitive pas premierës së saj në youtube.

“Jena shqipe” është një këngë melodia e së cilës është bërë nga Ana dhe Arta Kabashi derisa për producent ka Marcon.

Edhe teksti i këngës është shkruar nga dy motrat, i cili ka mesazhe të forta patriotike. /GazetaExpress/