Alush Telaku renditet i 18-i në disiplinën 50 metra delfin në “Oran 2022” - Gazeta Express
string(71) "alush-telaku-renditet-i-18-i-ne-disiplinen-50-metra-delfin-ne-oran-2022"

Sport

Gazeta Express

01/07/2022 19:13

Alush Telaku renditet i 18-i në disiplinën 50 metra delfin në “Oran 2022”

Sport

Gazeta Express

01/07/2022 19:13

Notari, Alush Telaku, ka garuar sot në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” – disiplina 50 metra delfin.

Sipas raportit nga Komiteti Olimpik i Kosovës, Telak dha maksimumin e tij, duke përfunduar me kohë 26.74 sekonda, që nuk i mjaftoi të kualifikohet në finale.

Lexo Edhe:

Ai u rendit i 18-ti, përcjell Gazeta Express.

Alush Telaku do të garojë edhe në disiplinat 100 dhe 200 metra, të cilat zhvillohen më 4 dhe 5 korrik.