Aksioni në lagjet e njohura të Prishtinës, flet prokurori Maloku: Janë arrestuar 7 persona - Gazeta Express
string(88) "aksioni-ne-lagjet-e-njohura-te-prishtines-flet-prokurori-maloku-jane-arrestuar-7-persona"

Lajme

Gazeta Express

21/09/2022 9:43

Aksioni në lagjet e njohura të Prishtinës, flet prokurori Maloku: Janë arrestuar 7 persona

Lajme

Gazeta Express

21/09/2022 9:43

Prokurori i rastit “Brezovica”, Rasim Maloku ka konfirmuar për Gazetën Express se numri i personave të arrestuar në këtë aksion që nisi sot herët në mëngjes ka shkuar në shtatë.

Prokurori i Prokruroisë Themelore të Ferizajt, Rasim Maloku tha për Express “janë arrestu shtatë persona”

Lexo Edhe:

Aksioni është duke vazhduar dhe pas përfundimit të tij prokuroria do të dal me një komunikatë për media.

Personat e arrestuar dyshohen kryesisht për marrje dhe dhënie ryshfeti, keqpërdorime etj.

Policia e Kosovës ka konfirmuar se aksioni po zhvillohet në bashkëpunim me Prokurorinë e Ferizajt.

Zyrtarët policorë kanë kryer bastisje në lagjen “Velania” të Prishtinës si dhe në rreth 10 lokacione të tjera./Express