Akil Gjakova triumfon sërish në Masters - Gazeta Express
string(39) "akil-gjakova-triumfon-serish-ne-masters"

Akil Gjakova triumfon sërish në Masters

Sport

Gazeta Express

05/08/2023 13:50

Akil Gjakova ka regjistruar edhe fitoren e dytë në World Judo Mastersin, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Në kategorinë deri në 73 kilogramë, xhudisti kosovar mposhti brazilianin Daniel Cargnin, i cili është medalist olimpik dhe botëror.

Lexo Edhe:

Gjakova realizoi herët “uazari” dhe pastaj e kontrolloi luftën deri në fund, për të regjistruar fitore.

Kjo fitore i takoi raundit të tretë. /Gazeta Express/