A jeni gati për 3x3 Prishtina? - Gazeta Express

A jeni gati për 3×3 Prishtina?

Sport

Gazeta Express

22/06/2021 11:33

Më pak se 1 javë na ndanë nga edicioni i rradhës së 3×3 Prishtina, i cili do të zhvillohet të dielën me 27 Qershor në Amfiteatrin e Gërmisë ku hyrja do të jetë e hapur për të gjithë qytetarët duke filluar nga ora 15:00. 

Gjatë turnirit do të përballen gjithsej 12 ekipe, ku përveç ekipeve nga Kosova pjesëmarrës do të jenë edhe ekipe nga e gjithë bota, si: Belgjika, Gjermania, Mali i Zi, Spanja, Turqia dhe Maqedonia. 

Për të siguruar argëtimin e pjesëmarrësve do të performojnë Shaolin Gang si dhe DJ Burim Radoni, DJ Bujaka dhe DJ Deezy. Cka po pret? Porosite dresën e personalizuar dhe bashkohu në ngjarjen më të madhe në vend, 3×3 Prishtina po të pret! 

Ngjarja është duke u përkrahur nga: Komuna e Prishtinës, Ministira e Kulturës Rinisë dhe Sportit,  Federata e Basketballit të Kosovës, Banka Ekonomike, Eco Vent, Smash Bistro Pub, Go+, Birra Peja, 2U, iAs, Flex Gym, Online Taxi, Trekuartista, Stobi Flips, Telegrafi, Expressi, Sporttex, Teleset, Carbon Agency, Ice Power dhe DAM Group.