A është ky Ferrari që kushton më së liri? - Gazeta Express
string(40) "a-eshte-ky-ferrari-qe-kushton-me-se-liri"

AutoTech

Gazeta Express

20/07/2023 23:04

A është ky Ferrari që kushton më së liri?

AutoTech

Gazeta Express

20/07/2023 23:04

Origjinali kushton mbi 350 mijë euro.

Por, kompania angleze e ka prodhuar imitimin e kësaj veture.

Lexo Edhe:

Amalgam Collection, sapo e ka lansuar Ferrarin Purosangue, që ka kushton mbi 14 mijë euro.

E për ta krijuar modelin në fjalë, kompania britanike përdori dizajne origjinale CAD të Ferrari, bojra, specifika të materialeve, skica fotografike dhe komponentë metalikë të përpunuar me CNC, transmeton Klani.

Përfundimi është mahnitës, sa mund të ngatërrohen vetura e vërtetë dhe ajo e imituar.

Kjo kompani i ka vendosur në shitje 199 vetura.