30 ditë paraburgim për të dyshuarin për vrasjen në Stajkovci - Gazeta Express
string(60) "30-dite-paraburgim-per-te-dyshuarin-per-vrasjen-ne-stajkovci"

30 ditë paraburgim për të dyshuarin për vrasjen në Stajkovci

Maqedoni

Gazeta Express

18/05/2024 14:34

MPB parashtroi kallëzim penal kundër L.K (66) nga Stajkovci për shkak të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “vrasje”.

Ai dyshohet se më 14.05.2024 në shtëpinë e tij me objekt të fortë ka sulmuar vëllanë e tij dhe bashkëshorten e tij të cilët kanë humbur jetën në vendngjarje.

Lexo Edhe:

Pas propozimin nga prokurori për caktimin e masës së paraburgimit, gjykatësi në procedurë paraprake pranoi propozimin e Prokurorit.

Caktimi i paraburgimit tani vjen pasi që të dyshuarit i është përmirësuar gjendja shëndetësore.