12shja e Kosovës kundër Danimarkës dhe Zvicrës - Gazeta Express
string(46) "12shja-e-kosoves-kunder-danimarkes-dhe-zvicres"

Basketboll

Gazeta Express

25/07/2023 12:02

12shja e Kosovës kundër Danimarkës dhe Zvicrës

Basketboll

Gazeta Express

25/07/2023 12:02

Basketbollistët e Kosovës të hënën mbrëma kanë ateruar në Danimarkë. Dardanët do të kenë një stërvitje në mëngjes dhe një në mbrëmje, para sfidës shumë të rëndësishme që zhvillohet nesër.

Përzgjedhësi Rami Hadar ka zgjedhur 12shen kundër Danimarkës, por edhe sfidën e ardhshme ndaj Zvicrës.

Lexo Edhe:

Është rikthyer Erjon Kastrati, i cili ishte i lënduar për ndeshjen e kaluar ndaj Zvicrës. Danimarka-Kosova do të zhvillohet të mërkurën nga ora 18:00, kurse Zvicra-Kosova do të përballen më 29 korrik.

Sfida e fundit në grupe për Dardanët është kundër Danimarkës më 5 gusht në Prizren.

Këto ndeshje zhvillohen në kuadër të Rrethit të Tretë Parakualifikues për Eurobasket 2025.

12shja e Kosovës A
Dominic Artis
Valon Bunjaku
Dardan Kapiti
Erjon Kastrati
Musab Mala
Gëzim Morina
Arian Qallaku
Dardan Berisha
Drilon Hajrizi
Meriton Ismaili
Muhamedali Janjeva
Lis Shoshi
Përzgjedhës: Rami Hadar