Një i vdekur dhe 137 raste me COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë - Gazeta Express

Një i vdekur dhe 137 raste me COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Lajme

Gazeta Express

18/10/2020 15:01

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 869 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 137 raste pozitive.

Brenda 24 orëve është raportuar një rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (1 rast nga Spitali i Përgjithshëm, Prizren).

Numri total i rasteve pozitive është 16.891 raste nga 80.058 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 653 raste të vdekjes.  /Gazeta Express/