Zyrtarja e Lartë e USAID'it në Kosovë, nesër pritet nga Osmani - Gazeta Express
string(58) "zyrtarja-e-larte-e-usaidt-ne-kosove-neser-pritet-ngaosmani"

Lajme

Gazeta Express

04/12/2022 20:37

Zyrtarja e Lartë e USAID’it në Kosovë, nesër pritet nga Osmani

Lajme

Gazeta Express

04/12/2022 20:37

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të hënë do ta pres në takim administratorja e USAID’it, Erin E. McKee.

Këtë e ka kumtuar presidenca e Kosovës përmes kumtimit të agjendës së presidentes.

Lexo Edhe:

“Mediat fillimisht marrin pamje nga takimi, ndërsa në fund të takimit Presidentja Osmani dhe Ndihmës Administratorja, Erin E. McKee deklarohen për media”, thuhet në njoftim.

USAID luan një rol shumë të rëndësishëm në Kosovë.

Mbështetja vijon për shoqërinë civile, por edhe te afarizmat.

Misioni kryesor është promovimi i demokracisë dhe të drejtave të njeriut. /Express