Zyrtari i policisë së Maqedonisë kapet duke marrë 12 mijë euro ryshfet - Gazeta Express
string(70) "zyrtari-i-policise-se-maqedonise-kapet-duke-marre-12-mije-euro-ryshfet"

Zyrtari i policisë së Maqedonisë kapet duke marrë 12 mijë euro ryshfet

Maqedoni

Gazeta Express

18/05/2024 14:28

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski u shpreh se punonjësi i MPB-së është kapur me ryshfet prej 12.500 eurove.

Ministri thekson se i dyshuari I.M ka qenë punonjës në SPB Shkup dhe është provuar nga liria.

Lexo Edhe:

“Nga Departamenti për Kontroll të Brendshëm kishte procedurë e nisur nga tre persona të dëmtuar se më 17.05.2024, personi në fjalë është kapur duke marrë 12.500 euro ryshfet”, shprehet Toshkovski.

Ai shton se janë kontrolluar edhe hapësirat në zyrë nga ku është parë dokumentacioni voluminoz nga lloje të ndryshme të dokumenteve.

“Gjatë kontrollit në shtëpinë e I.M që ndodhet në Komunën e Sarajit, është gjetur edhe armë nga ku vshtë njoftuar edhe Departamenti për Tregti Ilegale me Armë pranë SPB Shkup”, u shpreh Toshkovski.