Zyrtares së lartë në Danimarkë i bie të fikët, ministri i jep ndihmën e parë - Gazeta Express

Fun

Gazeta Express

15/04/2021 7:39

Zyrtares së lartë në Danimarkë i bie të fikët, ministri i jep ndihmën e parë

Fun

Gazeta Express

15/04/2021 7:39

Danimarka u bë sot vendi i parë në botë që do të ndalojë përfundimisht përdorimin e vaksinës “AstraZeneca”.

Por gjatë konferencës ku u njoftua vendimi, drejtueses së agjencisë së ilaçeve të Danimarkës, Tanja Erichsen, i ra të fikët.

Teksa ministri danez po fliste për vaksinën AstraZeneca, zyrtarja humbi ndjenjat duke u shembur në tokë.

Ajo u dërgua në spital dhe sipas BBC gjendja e saj është e mirë.