Zyrtare: Ylli ndahet me Sirkon - Gazeta Express
string(29) "zyrtare-ylli-ndahet-me-sirkon"

Basketboll

Gazeta Express

07/12/2023 16:29

Zyrtare: Ylli ndahet me Sirkon

Basketboll

Gazeta Express

07/12/2023 16:29

Henrik Sirko nuk do të jetë më pjesë e klubit basketbollistik Ylli.

Kjo u bë e ditur nga klubi suharekas përmes një postimin në faqen e tyre në Facebook.

Lexo Edhe:

“Klubi dhe Henrik Širko ndajn rrugët pas plot dy vitesh, një vendim jo i lehtë pas një të kaluare me shum sukses.Faleminderit për të gjitha kampion Henrik Širko”, shkruhej në njoftimin e tyre.

Sirko ishte pjesë e Yllit në kohën kur klubi u shpall kampion i Kosovës në basketboll.