ZYRTARE: Spenser Mitchell transferohet në KB Bashkimi - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

17/01/2020 18:21

ZYRTARE: Spenser Mitchell transferohet në KB Bashkimi

Sport

Gazeta Express

17/01/2020 18:21

Alo qendra amerikane, Spenser Mitchell, është përforcimi më i ri i KB Bashkimi

Mitchell, 203 centimetra i gjatë, vjen nga skuadra Lituaneze, Palangos, për të cilën ka luajtur me mesatare prej 6.4 pikëve dhe 5 kërcimeve për ndeshje, njofton KB Bashkimi.

Më parë ka luajtur edhe në skuadrat si Swords Thunder nga Irlanda, Servigroup Benidorm nga Spanja dhe Perez Basket SAD nga Kosta Rika.

Me ardhjen e tij, KB Bashkimi do të ketë më shumë zgjedhje në pozitën e qendrës.

Mitchell pritet të debutojë në ndeshjen e radhës që KB Bashkimi ta luajë në Prizren kundër Yllit javën e ardhshme.