Zyrtare: Sinani largohet nga Norwich City - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

28/07/2021 21:50

Zyrtare: Sinani largohet nga Norwich City

Sport

Gazeta Express

28/07/2021 21:50

Sulmuesi i Norwich City, Danel Sinani, është huazuar për një sezon te Huddersfield Town.

Si pjesë e marrëveshjes, Huddersfield ka të drejtën e blerjes në fund të sezonit.

Lexo Edhe:

24-vjeçari kaloi sezonin e kaluar në huazim në Waasland-Beveren pasi nënshkroi për Norwich në prill të vitit 2020.

Sezonin e kaluar, ai bëri 18 paraqitje në Jupiler Pro League, niveli më i mirë i Belgjikës, dhe shënoi tre gola.

Të gjithë në Norwich City i urojnë Danel gjithë të mirat për sezonin e ardhshëm. /Gazeta Express/