Zyrtare: Roma do ta shkarkojë trajnerin në fund të sezonit - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

04/05/2021 12:16

Zyrtare: Roma do ta shkarkojë trajnerin në fund të sezonit

Futboll

Gazeta Express

04/05/2021 12:16

Roma ka njoftuar se do të ndahet me trajnerin Paulo Fonseca në fund të sezonit.

Fonseca nuk arriti të bëjë ndonjë impakt te skuadra kryeqytetase dhe do të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni, përcjell Gazeta Express.

Vendin e tij sipas të gjitha gjasave do ta zërë Maurizio Sarri.

Aktualisht Roma gjendet e shtata në tabelë, ndërsa është edhe në gjysmëfinale të Evropa Ligës, por ka disavantazh 6:2 ndaj Manchester Unitedit në ndeshjen e parë që u luajt në “Old Trafford”. /Gazeta Express/