Zyrtare: Interi e largon një futbollist dhe e blen një tjetër - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

16/09/2020 15:34

Zyrtare: Interi e largon një futbollist dhe e blen një tjetër

Futboll

Gazeta Express

16/09/2020 15:34

Interi ka njoftuar se e ka blerë talentin e Luzernit, Darian Males, ndërkohë që e ka larguar Borja Valeron në drejtim të Fiorentinës.

Sulmuesi zviceran ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Interin, transmeton Gazeta Express.

Megjithatë, ai do të huazohet në Genoa për të fituar përvojë gjatë sezonit 2020/21.

Interi i pagoi 4 milionë euro për ta blerë atë nga klubi zviceran, për të cilin 19-vjeçari e shënoi një gol dhe i dha 19 asiste në 19 ndeshje sezonin e kaluar.

Ndërkohë, mesfushori veteran Valero është kthyer në Fiorentina, aty nga ku e kishte blerë Interi para tri vjetëve.

/Gazeta Express/