Zyrtare: Edon Zhegrova transferohet te kampioni i Francës - Gazeta Express
string(56) "zyrtare-edon-zhegrova-transferohet-te-kampioni-i-frances"

Futboll

Gazeta Express

14/01/2022 20:35

Zyrtare: Edon Zhegrova transferohet te kampioni i Francës

Futboll

Gazeta Express

14/01/2022 20:35

Tashmë është edhe zyrtare. Edon Zhegrova ka ndryshuar ambient dhe është transferuar në Francë, tek ekipi kampion në fuqi, Lille.

Kjo është bërë zyrtare nga klubi francez përmes një postimi në profilin e tyre zyrtar në Twitter.

Lexo Edhe:

Kështu, ylli kosovar lë Baselin për kampionin në fuqi të Francës i cili merr pjesë edhe në Champions League.

Ai do të jetë pjesë e Lille për katër vite e gjysmë, shkruan Gazeta Express.

Për transferimin e tij, Lille u desh të paguajë rreth 7 milionë euro, pasi Zhegrova kishte kontratë me Baselin deri në qershor të vitit 2023.

Lyon ishte gjithashtu i interesuar për shërbimet e futbollistit kosovar, i cili gjendet në një formë jetësore momentalisht. /Gazeta Express/