Zyrtare César Azpilicueta vazhdon me Chelsea - Gazeta Express
string(44) "zyrtare-cesar-azpilicueta-vazhdon-me-chelsea"

Zyrtare César Azpilicueta vazhdon me Chelsea

Futboll

Gazeta Express

04/08/2022 23:07

Mbrojtësi i djathtë spanjoll, César Azpilicueta e ka vazhduar kontratën me Chelsea, duke qenë përsëri lojal me klubin që ai është që disa vite më të 

Cesar Azpilicueta ka vazhduar me Chelsea duke mos shkuar kështu në Barcelonë ashtu sikurse ishte paraparë.

Lexo Edhe:

Blutë e Londrës e kanë zyrtarizuar zgjatjen e kontratës së tij për dy vite deri më 2024.

“Cesar Azpilicueta ka nënshkruar kontratë të re me Chelsea, valide deri në fund të qershorit 2024”.

Spanjolli është bindur pas disa takimeve që ka pasur me Thomas Tuchel dhe Todd Boehly, të cilët ndikuan që ta mbajnë kapitenin në klub. /GazetaExpress/