Zyrtare: Blakqorri vazhdon me Dritën - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

03/08/2020 18:24

Zyrtare: Blakqorri vazhdon me Dritën

Futboll

Gazeta Express

03/08/2020 18:24

Drita FC ka lajmëruar sot se kanë arritur një dakordim me futbollistin e tyre Ilir Blakqorrin

FC Drita e ka blinduar edhe për dy vite mbrojtësin e majtë ilir Blakqorri.

Klubi gjilanas e kosnideron mbrojtësin si pjesë përbërësë ë skuadrës dhe një lojtarë të rëndësishëm të tyre.

“Blakqori me kontributin e tij ishte njeri prej lojtareve me meritore sidomos në ndeshjet e fundit ku edhe arritëm të shpallemi Kampion e që për Ilirin ishte edhe hera e parë në karrierën e tij që arrin të shpallet kampion”, ka shkruar klubi në faqen e tyre zyrtare në facebook.

“Iliri me kënaqësi ka vazhduar bashkëpunimin me klubin tonë edhe për dy vitet e ardhshme dhe synimi i tij është arritja e rezultateve pozitive në arenën ndërkombëtare”. /GazetaExpress/

VAZHDOJMË EDHE PËR DY VITE ME BLAKQORINSot zyrtaret e klubit kane arritur ta finalizojne marreveshjen me mbrojtesin e…

Publiée par Drita FC sur Lundi 3 août 2020