Zyrtare: Ben White, lojtari më i ri i Arsenalit - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

30/07/2021 17:18

Zyrtare: Ben White, lojtari më i ri i Arsenalit

Futboll

Gazeta Express

30/07/2021 17:18

Tashmë është zyrtare. Ben White është përforcimi më i ri i Arsenalit.

“Topçinjtë” ishin të lidhur me transferimin e tyre gjatë tërë afatit kalimtar, ndërsa sot ka marrë fund kjo punë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ai nënshkroi me Arsenalin nga Brighton për 58 milionë euro, teksa White luan në pozitën e qendërmbrojtësit.

Në sezonin 2019/20 ai ishte pjesë e Leedsit dhe ndër më meritorët që ai ekip fitoi promovimin në Premierligë. /Gazeta Express/