Zyrtare: Barça vs Juventus në “Johan Cruyff” me 3 mijë tifozë - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

29/07/2021 19:29

Zyrtare: Barça vs Juventus në “Johan Cruyff” me 3 mijë tifozë

Futboll

Gazeta Express

29/07/2021 19:29

Tashmë është zyrtare.

Barcelona dhe Juventusi do të përballen në stadiumin “Johan Cruyff” për trofeun JOAN GAMPER.

Lexo Edhe:

Barça ka njoftuar se ndeshja do të luhet nga ora 18:00 dhe do të lejohen deri në 3 mijë tifozë.

Critiano Ronaldo tashmë është kthyer në stërvitje me Juventusin, por Lionel Messi ende jo, sepse ende nuk ka rinovuar kontratën dhe është lojtar i lirë, nuk konsiderohet lojtar i Barcelonës.

Sido që të jetë, sfida është paraparë të zhvillohet me 8 gusht, ka optimizëm që dy më të mirët e botës do t’i shohim përballë njëri tjetrit edhe në këtë miqësore. /Gazeta Express/