Zyrtare: Arbër Berisha vishet bardh e kaltër - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

30/07/2021 13:29

Zyrtare: Arbër Berisha vishet bardh e kaltër

Futboll

Gazeta Express

30/07/2021 13:29

Basketbollisti kosovar, Arbër Berisha është lojtari i radhës që i bashkohet klubit më të trofeshëm shqiptar, KB Prishtina.

Basketbollisti Arbër Berisha është përforcimi më i ri i Sigal Prishtinës për sezonin e ri. Klubi kryeqytetas, të premten ka zyrtarizuar transferimin e Berishës, i cili me Prishtinën ka firmosur kontratë njëvjeçare.

Lexo Edhe:

Berisha (202 cm), luan në pozitën e qendrës dhe sezonin e fundit ishte pjesë e ekipit të kategorisë së dytë të Turqisë, Bornova ku pati një mesatare prej tri pikëve e 1.9 kërcimeve për ndeshje. /Gazeta Express/