Zjarr në një pallati në Tiranë, evakuohen banorët - Gazeta Express
string(48) "zjarr-ne-nje-pallati-ne-tirane-evakuohen-banoret"

Shqiperi

Gazeta Express

06/12/2022 17:02

Zjarr në një pallati në Tiranë, evakuohen banorët

Shqiperi

Gazeta Express

06/12/2022 17:02

Kati i fundit i një pallati në rrugën “Ali Visha” në Tiranë, është përfshirë nga flakët ditën e sotme.

Zjarri ka rënë në njërën prej banesave duke u përhapurt më tej në të gjithë katin. Të gjithë banorët janë evakuuar, ndërsa nuk raportohet për të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Lexo Edhe:

Ndërkohë bëhet me dije se zjarrfikësja ka mbërritur në vendngjarje.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 06.12.2022, në rrugën “Ali Visha”, ka rënë zjarr në banesën në pronësi të shtetasit J. T., dhe si pasojë e zjarrit ka vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe shërbimet e zjarrfikëses, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

/Gazeta Express