Zhegrova në ekipin e vitit të Ligue 1 në EA Sports - Gazeta Express
string(50) "zhegrova-ne-ekipin-e-vitit-te-ligue-1-ne-ea-sports"

Zhegrova në ekipin e vitit të Ligue 1 në EA Sports

Futboll

Gazeta Express

15/05/2024 16:24

Edon Zhegrova pati një sezon fantastik individual në Francë me ekipin, Lille.

Ylli kosovar pati paraqitje mjaft të mira, duke qenë kyç për skuadrën e Paulo Fonsecas, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Zhegrova ishte pjesë e të nominuarve për futbollistin më të mirë të sezonit nga Ligue 1, por nuk e fitoi.

E ai u fut në ekipin e sezonit të Ligue 1 nga EA Sports.

Bashkë me të ishin edhe tre bashkëlojtarë të tij.

Me paraqitjet e tij, Edon Zhegrova ka zgjuar interesim nga shumë skuadra të mëdha evropiane dhe mund të ndryshojë ambient në afatin kalimtar të verës. /Gazeta Express/