Zhdukja e Ervis Martinajt, gazetari: Po hetohet një telefonatë, ngjason me zërin e tij - Gazeta Express
string(83) "zhdukja-e-ervis-martinajt-gazetari-po-hetohet-nje-telefonate-ngjason-me-zerin-e-tij"

Zhdukja e Ervis Martinajt, gazetari: Po hetohet një telefonatë, ngjason me zërin e tij

Shqiperi

Gazeta Express

01/04/2023 22:11

Gazetari Ferdinand Dervishi ka folur për zhdukjen e Ervis Martinaj.

Në studion e emisionit Review në Euronews Albania ai tha se së fundmi është përgjuar një telefonatë nga jashtë e një personi me familjarët e Martinaj, ku zëri del shumë i ngjashëm me zërin e tij.

Lexo Edhe:

Por, Dervishaj la të hapur dhe mundësinë që kjo telefonatë të jetë organizuar nga kundërshtarët që e kanë zhdukur me qëllim që të shtojnë misterin mbi këtë çështje.

“Këto kohët ka pasur edhe një zhvillim që e ngatërron edhe më shumë historinë. Është përgjuar një telefonatë nga jashtë në kontakt me familjarët e Ervis Martinaj dhe aty është vërejtur se zëri është shumë i ngjashëm me zërin e tij. Janë marrë përgjimet, është bërë një krahasim me sa kanë mundësi pajisjet, nuk janë bindur këtu dhe e kanë çuar jashtë. Por unë nuk e di a ka ardhur përgjigjja. Por të thuash a është ky njeriu që po bisedon me familjarët është një çështje që ka shumë pikëpyetje. Nuk është çudi që ky zëri i ngjashëm të jetë i organizuar nga ata që e kanë zhdukur që të shtojnë misterin”, tha Dervishaj.