Zgjedhjet, tre bashkitë ku do të aplikohet votimi dhe numërimi elektronik - Gazeta Express
string(72) "zgjedhjet-tre-bashkite-ku-do-te-aplikohet-votimi-dhe-numerimi-elektronik"

Shqiperi

Gazeta Express

01/02/2023 10:57

Zgjedhjet, tre bashkitë ku do të aplikohet votimi dhe numërimi elektronik

Shqiperi

Gazeta Express

01/02/2023 10:57

Vora, Kamza dhe Elbasani janë bashkitë ku Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që të zbatojë procedurën për votimin dhe numërimin elektronik në kuadër të zgjedhjeve lokale të 14 majit.

Kujtojmë se në zgjedhjet e 25 prillit të 2021-shit, votimi elektronik u mbajt në bashkinë e Vorës dhe në njësinë nr.10 në kryeqytet. Kjo ishte një nga pikat që mori dakordësi nga palët në mbledhjen e sotme të KQZ e cila po zhvillon seancë publike për disa çështje për rishqyrtim. /Gazeta Express

Lexo Edhe: