“Zgjedhje në disa funksione drejtuese të PD”, Paloka: Më 3 qershor mblidhet Këshilli Kombëtar - Gazeta Express
string(89) "zgjedhje-ne-disa-funksione-drejtuese-te-pd-paloka-me-3-qershor-mblidhet-keshilli-kombetar"

Shqiperi

Gazeta Express

28/05/2022 20:57

“Zgjedhje në disa funksione drejtuese të PD”, Paloka: Më 3 qershor mblidhet Këshilli Kombëtar

Shqiperi

Gazeta Express

28/05/2022 20:57

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka ka njoftuar mbledhjen e rradhës së këtij organi, ditën e premte për të zhvilluar zgjedhje të tjera sa u takon disa prej pozicioneve drejtuese brenda partisë Demokratike.

Njoftim për mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike!

Lexo Edhe:

Ditën e premte, më datë 3 qershor, ora 17.00, do të mblidhet Këshilli Kombëtar i PD.
Në rend të ditës do të jenë zgjedhjet në disa funksione drejtuese të PD dhe ngritja e institucioneve të tjera sipas përcaktimit në Statutin e PD.

Edi Paloka
Kryetar i Këshillit Kombëtar të PD

Kujtojmë se ditën e sotme u mbajtën zgjedhjet për anëtarët e kryesisë së PD, ku nga 47 emra të propozuar 20 prej tyre u zgjodhën si anëtarë.