Zërat për liberalizimin e vizave për Kosovën, reagon Greqia - Gazeta Express
string(58) "zerat-per-liberalizimin-e-vizave-per-kosoven-reagon-greqia"

Lajme

Gazeta Express

30/09/2022 13:52

Zërat për liberalizimin e vizave për Kosovën, reagon Greqia

Lajme

Gazeta Express

30/09/2022 13:52

“Greqia ka qenë dhe është në mbështetje të liberalizimit të vizave”.

Kështu ka thënë zyra greke në Prishtinë, të enjten.

Lexo Edhe:

Këtë zyre e drejton Heleni Vakali e cila ka deklaruar se vazhdimisht Athina ka dhënë përkrahje për këtë proces.

“Greqia ka qenë vazhdimisht një mbështetëse e fortë dhe e vendosur e liberalizimit të vizave për kosovarët”, thuhet në njoftim.

Greqia është një nga pesë shtetet e Bashkimit Evropian (BE) që nuk e kanë njohur Kosovën.

Por Kosova dhe Greqia kanë bashkëpunim të lartë në fushën e tregtisë. /Express