Zemaj viziton infermierin që u plagos në vendin e punës - Gazeta Express

Zemaj viziton infermierin që u plagos në vendin e punës

Lajme

Gazeta Express

27/09/2020 20:36

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka vizituar infermierin i cili u plagus me armë të ftohtë në vendin e tij të punës.

Gjendja e infermierit tani është më stabile, ndërsa Zemaj ka thënë se puna e tyre duhet çmuar.

“Sulmi i djeshëm kundër infermierit në vendin e punës nga një pacient në QKUK, është sa i dënueshëm aq i papranueshëm. Feimit i urova shërim të shpejt dhe shpreha respekt për punën e tij dhe të gjithë infermierët e vendit.”, ka thënë ai.  

“Puna e infermierëve do çmuar e përkrahur, sepse me përgjegjësitë e veta i kontribojnë suksesit të shëndetësisë!”, përfundoi ai. /Express/