Zelensky mesazh rusëve: Do të vriteni një nga një sa kohë Putin të jetë në pushtet - Gazeta Express
string(81) "zelensky-mesazh-ruseve-do-te-vriteni-nje-nga-nje-sa-kohe-putin-te-jete-ne-pushtet"

Lajme

Gazeta Express

02/10/2022 7:57

Zelensky mesazh rusëve: Do të vriteni një nga një sa kohë Putin të jetë në pushtet

Lajme

Gazeta Express

02/10/2022 7:57

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar rusët se “do të vriten një nga një, për sa kohë që Vladimir Putin është në pushtet, i cili urdhëroi pushtimin e Ukrainës.

“Derisa të zgjidhni të gjithë problemin e atij që e nisi të gjithën, që nisi këtë luftë të pakuptimtë kundër Ukrainës, do të vriteni një nga një, do të bëheni kokë turku, sepse nuk e pranoni që kjo luftë është një gabim historik për Rusinë”, tha ai gjatë mesazhit të tij të përnatshëm.

Lexo Edhe:

Volodymyr Zelensky siguroi gjithashtu se ushtria ukrainase, e cila tani kontrollon qytetin e rëndësishëm strategjik të Limanit, do të rimarrë javën e ardhshme dhe qytete të tjera në rajonin e Donetskut, të cilat Moska i aneksoi të premten.

“Gjatë javës, flamuj të rinj ukrainas u valëvitën në Donbas”, që përfshin provincën Donetsk, tha presidenti ukrainas. “Do të ketë më shumë javën e ardhshme.” /abcnews.al