Zëdhënësi i Kremlinit: Japonia kishte marrë pozicion "jomiqësor" ndaj Rusisë - Gazeta Express
string(73) "zedhenesi-i-kremlinit-japonia-kishte-marre-pozicion-jomiqesor-ndaj-rusise"

Zëdhënësi i Kremlinit: Japonia kishte marrë pozicion “jomiqësor” ndaj Rusisë

Lajme

Gazeta Express

06/07/2022 11:32

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka mbajtur sot një konferencë për media. Sipas Reuters, këto janë dy linjat kryesore të konferencës:

  1. Ai tha se Japonia kishte marrë një pozicion jomiqësor ndaj Rusisë, i cili nuk ndihmon në zhvillimin e lidhjeve në tregti, ekonomi dhe në sektorin e energjisë.
  2. Kremlini nuk ka pasur kontakte “thelbësore” me Vatikanin lidhur me vizitën potenciale të Papa Françeskut në Rusi.

/GazetaExpress/

Lexo Edhe: