Zbuloni cila nga dy vajzat në foto po gënjen - Gazeta Express
string(44) "zbuloni-cila-nga-dy-vajzat-ne-foto-po-genjen"

Zbuloni cila nga dy vajzat në foto po gënjen

Shqiperi

Gazeta Express

21/11/2022 22:16

Iluzionet optike në internet janë loja e preferuar e përdoruesve, pasi ata çmenden duke menduar për zgjidhjen e enigmave të tyre.

Gjithsesi dihet që enigmat kërkojnë kryesisht imagjinatë për t’i zgjidhur dhe këtë logjikë. Kjo është arsyeja pse ato janë një nga ushtrimet më të mira për të rinj dhe të moshuar.

Lexo Edhe:

Një enigmë e tillë është imazhi i mëposhtëm, i cili ju fton të zbuloni gënjeshtaren e historisë. Historia është si më poshtë, një djalë u kthye nga dëbora dhe pa se i mungonte ushqimi, ndaj pyeti dy vajzat në foto se cila nga të dyja e hëngri.

E para i tha se po bënte patinazh gjithë ditën dhe e dyta se po rrinte në zjarr dhe po pinte të njëjtin lëng gjatë gjithë ditës, pa prekur asgjë tjetër. Por cila nga të dyja po thotë të vërtetën?

Vajza me lëng është ajo që gënjen, sepse nëse do ta pinte këtë lëng gjithë ditën, kubat e akullit në gotën e saj duhet të ishin shkrirë për orë të tëra.