Zbulohet sasi e madhe droge në çerdhen ku humbi jetën i mituri - Gazeta Express
string(62) "zbulohet-sasi-e-madhe-droge-ne-cerdhen-ku-humbi-jeten-i-mituri"

Zbulohet sasi e madhe droge në çerdhen ku humbi jetën i mituri

Lajme

Gazeta Express

22/09/2023 10:55

Policia amerikane zbuloi një sasi të madhe fentanili dhe droge sintetike të fshehura në një dorë sekrete në çerdhen e Nju-Jorkut, ku disa ditë më parë një djalë i mitur humbi jetën pasi ra në kontakt me opioidet.

Departamenti i Policisë së Nju-Jorkut shfaqi fotot e operacionit ku mund të shihen sasi të mëdha narkotikësh sintetikë të futura në qese plastike.

Lexo Edhe:

Ditën e premte, një 1-vjeçar vdiq nga një mbidozë droge në çerdhe, e cila ishte fshehur nën dyshekun ku vogëlushi Nicholas Dominici po flinte. Tre fëmijë të tjerë u shtruan në spital pasi gjithashtu u ekspozuan ndaj lëndës narkotike të fuqishme.

Pronari i çerdhes, Grei Mendez dhe punonjësi i saj, Carlisto Acevedo Brito, po përballen me akuza federale për posedim të lëndëve narkotike me qëllim të shpërndarjen dhe vrasje.