Zbulohet çifti i parë homoseksual në historinë e tenisit - Gazeta Express
string(56) "zbulohet-cifti-i-pare-homoseksual-ne-historine-e-tenisit"

Zbulohet çifti i parë homoseksual në historinë e tenisit

Sport

Gazeta Express

06/12/2022 10:24

Fabien Reboul, aktualisht tenisti i 54-të në botë në dyshe, vendosi të dalë dhe t’i tregojë botës se është homoseksual

Të gjitha këto i ka bërë me një foto që ka postuar në Instagram.

Lexo Edhe:

Ai ka postuar një foto duke u puthur me Maxens Broville me mesazhin: Nuk u dashurova me ty, dashuria jote më bëri ta bëja.

Të dy veshin pajisje identike të klubit “Slad Tulasjen” për të cilin performojnë, e me foto ai ka postuar edhe një emoticon zemre.

Broville vendosi të postojë një foto të tyre duke shikuar në sytë e njëri-tjetrit menjëherë para puthjes, kur ata e shikojnë njëri-tjetrin në sy.

Ata ende nuk e kanë konfirmuar publikisht se janë bashkë dhe nëse e bëjnë, do të bëhen çifti i parë homoseksual.