Zafir Berisha tregon publikisht passwordin e Facebook’ut e tij - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

24/09/2020 23:56

Zafir Berisha tregon publikisht passwordin e Facebook’ut e tij

Lajme

Gazeta Express

24/09/2020 23:56

Koordinatori Nacional për Siguri Kibernetike në Kosovë, Zafir Berisha, ka treguar në emisionin DPT te Fidani të T7 se cili ishte fjalëkalimi i tij në Facebook.

Llogaria personale e tij u thye nga hakerët pak orë pas emërimit të tij në pozitën e re.

Berisha thotë se tani e ka rikthyer nën kontroll llogarinë e tij dhe e ka ndërruar fjalëkalimin.

“Fjalëkalimi im ishte Prizreni123. Por e kam marrë mësimin. Tani fjalëkalimi im është më i vështirë”, thotë ai”, tregoi Berisha. /Express/