Zaev ka porosi edhe për partitë tjera shqiptare - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

27/02/2020 13:13

Zaev ka porosi edhe për partitë tjera shqiptare

Ballina

Gazeta Express

27/02/2020 13:13

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev pas nënshkrimit të koalicionit parazgjedhor me kreun e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami tha se subjekti politik që ai drejton pas zgjedhjeve nuk do të pranoj biseda jo-parimore dhe se partnerët tjerë do të duhen t`i bashkohen parimeve të këtij koalicioni, përcjell Gazeta Express nga Alsat.

“Sa u parket partive tjera shqiptare dhe koaliciooneve, dua tua bëjë me dije opinionit se pas këtyre zgjedhjeve nuk do të lejojmë kërcënime dhe shantazhe dhe nuk do të pranojmë bisedime dhe negociata jo-parimore. Ata që do të duan të na bashkohen do të duhet të pranojnë parimet tona dhe vlerat tona, për pjesëmarrje eventuale në koalicionin qeverisës”, deklaroi Zaev./GazetaExpress/B.Leka/