Zaev e kryeson delegacionin qeveritar në Samitin e NATO-s në Londër - Gazeta Express

Zaev e kryeson delegacionin qeveritar në Samitin e NATO-s në Londër

Ballina

Gazeta Express

02/12/2019 15:19

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev do të marrë pjesë nesër dhe pasnesër në Samitin e NATO-s në Londër, në të cilin shënohet 70 vjetori i ekzistimit të Aleancës.

Në përbërje të delegacionit qeveritar janë zëvendëskryeministrja dhe ministre e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, zëvendëskryeministri i obliguar për çështje evropiane Bujar Osmani dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov.