YouTuberi britanik prezanton konzolën më të hollë të PlayStation 5 Slim - Gazeta Express
string(71) "youtuberi-britanik-prezanton-konzolen-me-te-holle-te-playstation-5-slim"

YouTuberi britanik prezanton konzolën më të hollë të PlayStation 5 Slim

AutoTech

Gazeta Express

21/06/2022 1:40

Të gjithë e dinë që konzola e Sony PlayStation 5 është e madhe, kur bëhet fjalë për dimensionet.

Mjafton të krahasohet me kompjuterët që janë shumë më të vegjël se kjo konzolë, e shumë adhurues të PlayStation me padurim po presin prodhimin e modelit më të hollë.

Lexo Edhe:

E nëse jeni i padurueshëm të prisni që të shfaqet zyrtarisht një model i tillë, youtuberi britanik DIY Perks ka zbuluar konzolën PlayStation 5 Slim, që është për dy centimetra më e hollë.

Konzola përdor sistemin për ftohje me ujë, që ftoh procesorin dhe VRM-në si dhe ftohjen për memoriet GDDR6. Të gjitha këto komponente ngrohen më pak gjatë punës sesa në konzolën origjinale të PlayStation 5.

DIY Perks e ka krijuar PlayStation 5 Slim, e gjatë procesit të punës nuk përdori pajisje të avancuara.