Ylli mposht Bashkimin në Prizren - Gazeta Express
string(32) "ylli-mposht-bashkimin-ne-prizren"

Ylli mposht Bashkimin në Prizren

Sport

Gazeta Express

02/03/2024 21:14

Golden Eagle Ylli ka regjistruar fitore ndaj Bashkimi në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës.

Ndeshja e zhvilluar në palestrën sportive “Sezai Surroi” përfundoi me rezultatin 70:81, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Më i dalluari në fitoren e therandasve ishte Alonso Verge Jr, i cili shënoi 26 pikë. Ai u ndihmua edhe Nate Grimes me 17 pikë.

Lejson Zeqiri me 18 pikë ishte më i dalluari te prizrenasit.

Ylli, që renditet i treti në tabelë me 35 pikë, tani ka bilanc prej 13 fitoreve dhe nëntë humbjeve në kampionat.

Bashkimi është i gjashti me 30 pikë dhe me bilanc prej tetë fitoreve dhe 14 humbjeve. /Gazeta Express/