Ylli i skuadrës së madhe të Premierligës infektohet me koronavirus, konfirmon klubi - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

03/06/2020 20:47

Ylli i skuadrës së madhe të Premierligës infektohet me koronavirus, konfirmon klubi

Futboll

Gazeta Express

03/06/2020 20:47

Tottenhami ka konfirmuar se një person brenda skuadrës së vet ka dalë pozitiv në testin për koronavirus, pas rezultateve të rundit të pestë të testimit në skuadrat e Premierligës.

Ky ishte rasti i vetëm nga të gjitha testet ndaj të gjitha klubeve të Premierligës në rundin e pestë, transmeton Gazeta Express.

Personi i infektuar do të vetizolohet për shtatë ditë.

“Për shkak të konfidencialitetit mjekësor, emri i individit nuk do të zbulohet”, shkruhet në njoftimin e Tottenhamit.

Ky ishte rezultati i vetëm pozitiv nga 1.197 lojtarë dhe anëtarë stafi sa u testuan në rundin e fundit.

Deri më tani janë konfirmuar 13 raste pozitive me koronavirus në Premierligë, nga 5.079 teste të kryera në pestë runde të ndara. /Gazeta Express/