Ylli i Napolit shpreson se do të mundë të luajë kundër Barcelonës - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

05/08/2020 18:11

Ylli i Napolit shpreson se do të mundë të luajë kundër Barcelonës

Futboll

Gazeta Express

05/08/2020 18:11

Lorenzo Insigne shpreson dhe beson se do të riaftësohet nga lëndimi me kohë për t’u përballur me Barcelonën të shtunën, sipas menaxherit të tij, Vincenzo Pisacane.

Sulmuesi italian e tërhoqi muskulin e këmbës në sekondat e fundit të fitores së Napolit 3:1 kundër Lazios në ndeshjen e fundit mes tyre në Serie A, transmeton Gazeta Express.

Ndeshja e parë në San Paolo u mbyll 1:1 në shkurt dhe ajo vendimtarja do të luhet të shtunën në Camp Nou, prapa dyerve të mbyllura.

“Lorenzo është i etur për të luajtur dhe ka shpresa”, tha Pisacane për Radio Punto Nuovo.

“Lojtari është doktor i vetes dhe ai ndihet 80% i gatshëm për të luajtur. Fola më të këtë mëngjes dhe më ta se do të bëjë gjithçka për të luajtur”, shtoi ai. /Gazeta Express/