Ylli i muzikës dënohet me 30 vjet burg për trafikim seksual dhe shantazh - Gazeta Express
string(71) "ylli-i-muzikes-denohet-me-30-vite-burg-per-trafikim-seksual-dheshantazh"

Muzike

Gazeta Express

30/06/2022 8:46

Ylli i muzikës dënohet me 30 vjet burg për trafikim seksual dhe shantazh

Muzike

Gazeta Express

30/06/2022 8:46

Ylli i rënë i muzikës R Kelly u dënua të mërkurën me 30 vjet burg në një gjykim në Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ai u dënua për trafikim seksual dhe shantazh në Nju Jork.

Lexo Edhe:

Vitin e kaluar, një juri e shpalli këngëtarin dhe producentin Kelly, fajtor për shantazh dhe akuza të tjera, raporton Euronews, transmeton Express.

Zemërimi për sjelljen e pahijshme seksuale të 55 vjeçarit me femrat dhe fëmijët e rinj u nxit pjesërisht nga filmi dokumentar “Surviving R Kelly”, i cili u dha zë akuzuesve që pyesnin veten nëse historitë e tyre ishin injoruar më parë sepse ishin gra zezake.

Gjykatësja e qarkut amerikan, Ann Donnelly vendosi dënimin në një gjykatë federale në Bruklin pasi dëgjoi deklaratat e shtatë viktimave. /Express