Yjet vunë emblema të kuqe në veshjet e tyre gjatë Oscars, por cila ishte domethënia e tyre? - Gazeta Express
string(89) "yjet-vune-emblema-te-kuqe-ne-veshjet-e-tyre-gjate-oscars-por-cila-ishte-domethenia-e-tyre"

Yjet vunë emblema të kuqe në veshjet e tyre gjatë Oscars, por cila ishte domethënia e tyre?

TV/Film

Gazeta Express

11/03/2024 21:41

Emblema përmbante një skicë të një dore me një zemër të zezë dhe u krijua për të VIP-at që të solidarizohen me ‘Artists 4 Ceasefire’.

Disa yje treguan mbështetjen e tyre për luftën e vazhdueshme Izrael-Hamas gjatë Oscars 2024.

Lexo Edhe:

Billie Eilish, Finneas, Mark Ruffalo, Ava DuVernay, Ramy Youssef dhe Mahershala Ali ishin ndër të famshmit që mbanin emblema të kuqe në rrobat e tyre të shtrenjta, të dielën mbrëma për të treguar mbështetjen e tyre për Gazën në luftën vdekjeprurëse.

Emblema përmbante një skicë të një dore me një zemër të zezë dhe u krijua për të VIP-at që të solidarizohen me ‘Artists 4 Ceasefire’, një grup prej më shumë se 400 artistësh dhe avokatësh që duan një fund të menjëhershëm të luftës, e cila thuhet se ka marrë jetën e më shumë se 30,000 njerëzve në pesë muajt e fundit.