Xherdan Shaqiri e shfaq admirimin për legjendën Fadil Vokrri përmes një postimi - Gazeta Express
string(79) "xherdan-shaqiri-e-shfaq-admirimin-per-legjenden-fadil-vokrri-permes-nje-postimi"

Futboll

Gazeta Express

18/09/2023 9:03

Xherdan Shaqiri e shfaq admirimin për legjendën Fadil Vokrri përmes një postimi

Futboll

Gazeta Express

18/09/2023 9:03

Xherdan Shaqiri nuk e ka fshehur asnjëherë admirimin e madh që e kishte dhe e ka për legjendën e futbollit shqiptar, Fadil Vokrri.

Futbollisti nga Zhegra e Gjilanit e përmendi edhe ditë më parë, pas ndeshjes me Kosovën. ish-kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, me të cilin kishte diskutuar rreth mundësisë që t’ju bashkohej “Dardanëve” disa vite më parë, shkruan “Gazeta Express”.

Lexo Edhe:

E tash, përfaqësuesi zviceran e ka shfaqur përsëri dashurinë dhe respektin për futbollistin e ndjerë, Fadil Vokrri, duke e postuar një fotografi në Instastory, ku në prapavijë të futbollistit të Chicago Fire shihet legjenda e futbollit të këtushëm.

Fadil Vokrri konsiderohet si futbollisti më i madh që e ka pasur ndonjëherë Kosova. /Gazeta Express/