Xhaka është gati për Francën - Gazeta Express

Instant

Gazeta Express

25/06/2021 12:36

Me i fundit

Xhaka është gati për Francën

Instant

Gazeta Express

25/06/2021 12:36

Granit Xhaka po përgatitet për Francën. Ai ka qenë titullar dhe kapiten i Zvicrës në tri ndeshje me radhë në “Euro 2020”

Zvicra arriti të kalojë grupet dhe të kualifikohet në fazën tjetër të Euro 2020, atje ku do të ketë punë me Francën favorite.

Xhaka me shokë po përgatiten në maksimum për “finalen” e tyre në këtë Kampionat Evropian.

“Nuk ndalemi së punuari. Duke u përgatitur për sfidën Francë-Zvicër”, shkroi ai në rrjetet sociale.

Xhaka ka qenë titullar dhe kapiten i Zvicrës në tri ndeshje me radhë në “Euro 2020”.

Në anën tjetër, për Zvicrën kundër Francës do të startojë Xherdan Shaqiri që vjen në një formë fantastike, pas dy golave kundër Turqisë në sfidën e fundit në fazën e grupeve. /Gazeta Express/