VW zbulon konceptin ID.2all, i cili duhet të kushtojë më pak se 25 mijë euro - Gazeta Express
string(75) "vw-zbulon-konceptin-id-2all-i-cili-duhet-te-kushtoje-me-pak-se-25-mije-euro"

AutoTech

Gazeta Express

16/03/2023 21:43

VW zbulon konceptin ID.2all, i cili duhet të kushtojë më pak se 25 mijë euro

AutoTech

Gazeta Express

16/03/2023 21:43

Sot Volkswagen zbuloi konceptin e tij të ri ID.2all.

Gjithsesi, ID.2all është koncepti i makinës që duhet të përfundojë të kushtojë më pak se 25,000 euro.

Lexo Edhe:

ID.2all premtohet gjithashtu të jetë po aq i gjerë sa një Golf, dhe duhet të ketë një distancë deri në 450 km (279 milje) sipas ciklit ËLTP.

Ai bazohet në platformën e re MEB Entry dhe është një nga dhjetë modelet e reja elektrike që VË planifikon të lançojë deri në vitin 2026.

Versioni i prodhimit të ID.2all do të prezantohet në vitin 2025, që do të thotë se ka shumë kohë për detaje të hekuroset dhe gjërat për të ndryshuar.

Dizajni i pjesës së pasme padyshim të kujton Polo-n, dhe dimensionet e përgjithshme të jashtme duken gjithashtu të ngjashme, raporton arena. /Shqip.com