Vuçiq para nisjes për në Nju Jork: S'është hera e parë që Mali i Zi na e punon pas krahëve, të enjtën e shohim kë e kemi mik - Gazeta Express
string(121) "vuciq-para-nisjes-per-ne-nju-jork-seshte-hera-e-pare-qe-mali-i-zi-na-e-punon-pas-kraheve-te-enjten-e-shohim-ke-e-kemi-mik"

Vuçiq para nisjes për në Nju Jork: S’është hera e parë që Mali i Zi na e punon pas krahëve, të enjtën e shohim kë e kemi mik

Ballina

Gazeta Express

19/05/2024 11:33

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në fjalimin përpara se të nisej për në Nju Jork, lëshoi kërcënime dhe ofendime në drejtim të Malit të Zi.

Ai kritikoi Podgoricën që ka njohur Kosovën dhe që po mbështet me votë rezolutën që dënon gjenocidin në Srebrenicë, që pritet të miratohet këtë të enjte në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Lexo Edhe:

“Nuk është hera e pare që ata na e kanë punuar pas krahëve”, tha Vuçiq duke iu referuar Malit të Zi.

Presidenti serb më tej shtoi se është i vetëdijshëm për atë që e pret vendin e tij.

“Unë i di përmasat e forcës që na kërcënon, e di sa të mëdhenj dhe të fortë janë, por e vetmja gjë për të cilën jam i sigurt është se do të luftojmë më mirë nga se e presin”, tha Vuçiq mes tjerash.

“Të enjtën do të shohim kë kemi miq të vërtetë”, përfundoi ai. /A2CNN