Vuçiq: Pa formimin e Asociacionit, nuk ka kuptim vazhdimi i dialogut me Kosovën - Gazeta Express
string(77) "vuciq-pa-formimin-e-asociacionit-nuk-ka-kuptim-vazhdimi-i-dialogut-me-kosoven"

Lajme

Gazeta Express

09/02/2023 12:20

Vuçiq: Pa formimin e Asociacionit, nuk ka kuptim vazhdimi i dialogut me Kosovën

Lajme

Gazeta Express

09/02/2023 12:20

Presidenti i Serbisë Alekasandar Vuçiq, ka thënë se nuk ka kuptim vazhdimi i dialogut me Kosovën pa formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe.

Këto deklarime ai i bëri pas takimit me ambasadorët e QUINT-it në OSBE dhe me ambasadorët e këtyre vendeve në Beograd.

Lexo Edhe:

Vuçiq dhe diplomatët diskutuan edhe për situatën e sigurisë në Evropë.

Sipas komunikatës nga presidenca serbe thuhet se u diskutua edhe për rrugën e integrimit të Serbisë në BE